• Backup

  اطلاعات مهم‌ترین جنبه کامپیوتر شخصی شماست، سیستم عامل و برنامه‌های کاربردی را می‌توان دوباره نصب و برنامه‌ریزی نمود ولی اگر دیتا و اطلاعات از بین بروند، ممکن است بازیابی آن‌ها دشوار و حتی غیر ممکن باشد. این موضوع بسیار ضروری است که یک نسخه پشتیبان از اطلاعات تهیه گردد تا در مواقع ضروری، اطلاعات از بین نرود و یاحتی ممکن است که سخت افزارهای سیستم دچار مشکل شود که با این وجود هم نداشتن یک نسخه پشتیبان از اطلاعات باعث بروز خسارت‌های جبران ناپذیری می‌‌شود.

 • virtualization

  مجازی سازی شما را قادر میسازد که در عین کنترل هزینه های اولیه، سیستم های اطلاعاتی حساس خود را با بالاترین ضریب پایداری و امنیت برپا ساخته و مورد استفاده قرار دهید. مجازی سازی موجب میشود که نه تنها هزینه های پیاده سازی به طور محسوسی کاهش یابد، بلکه پایداری سیستم های اطلاعاتی به شکل چشمگیری افزایش یابد. با مجازی سازی شما قادر خواهید بود که کلیه مشخصات زیرساخت مورد نیاز هر سیستم اطلاعاتی را به صورت مجزا مدیریت نمائید. همچنین مجازی سازی باعث افزایش سرعت عمل در برابر Bottleneck های احتمالی می‌گردد.

 • Replication

  Replication به معنای ذخیره سازی و همگام کردن بر روی دو یا چند دستگاه ذخیره ساز مختلف می‌باشد تا در صورت خطا بر روی یکی از تجهیزات با سرعت بتوان سازمان دیتا را مجددا راه‌اندازی کرد و بدون اینکه وقفه‌ای از جانب کاربران حس شود، عملیات پردازش اطلاعات را ادامه داد و همچنین پایداری و ثبات (consistency)، اطمینان پذیری (Reliability)، قدرت تحمل اشکال در سیستم (Fault Tolerance)، قابلیت دسترسی سریع به دیتا را فراهم می‌سازد و در واقع تامین کننده High Availability برای سازمان هایی با درصد بسیار بالای دیتا می‌باشد.

 • M2M

  M2M به تجهیزات موجود در هر شبکه این امکان را می‌دهد تا با یکدیگر تبادل اطلاعات کنند و بدون کمک دستی از سوی انسان کار خود را انجام دهند. ارتباط M2M اغلب برای نظارت از راه دور استفاده می‌شود. ارتباط M2M امکان اتصال را در اختیار اینترنت اشیا قرار می‌دهد و بدون وجود این ارتباط عملا اینترنت اشیا شکل نمی‌گیرد. ارتباط M2M با پروتکل‌های اینترنتی را می‌توان خرده‌مجموعه اینترنت اشیا دانست.